Glinka do lakieru skutecznie usuwa plamy z karoserii auta

Na każdym samochodzie rzadziej lub częściej pojawiają się plamy, które trudno jest usunąć na myjni czy też myjąc auto ręcznie gąbką. W takiej sytuacji trzeba sięgnąć po nieco skuteczniejsze rozwiązania. W wielu przypadkach środkiem, który spełni swoje zadanie wyśmienicie, jest glinka, potocznie zwana glinką do lakieru, choć nie tylko lakier można nią czyścić. Glinkę taką można bez problemu dostać w dobrych sklepach motoryzacyjnych.

Czym jest glinka do lakieru?

Glinka jest środkiem czyszczącym z tą różnicą, że zawiera w sobie elementy ścierne. Ma ona zazwyczaj postać plastycznej masy, przypominającej plastelinę, a sprzedawana jest w postaci kostek różnej wielkości. Przed użyciem należy ją rozgnieść w rękach i stosować do mycia na mokro. Jej lekko ścierne właściwości powodują, że jest skuteczna w usuwaniu uporczywych zabrudzeń, na które nie pomaga mycie gąbką lub szczotką.

Do czego służy glinka do lakieru?

Za pomocą glinki szybciej i łatwiej usunąć jest uporczywe plamy takie jak smoła, żywice, plamy z olejów i smarów, przebarwienia czy osad różnego pochodzenia. Glinka jest skuteczniejsza niż zwykłe detergenty, natomiast je właściwości ścierne są wciąż dużo mniejsze, niż na przykład pasty polerskiej. Glinka do lakieru, wbrew swojej nazwie, może służyć nie tylko do czyszczenia lakieru, ale też szyb, kloszy lamp, felg, nawet elementów wykonanych z tworzywa sztucznego. Producenci oferują glinki do lakieru o różnej klasie ścieralności.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *