Hydrofobizacja szyb w aucie

Każdy zabieg, który ma na celu poprawienie komfortu i bezpieczeństwa jazdy, jest potrzebny. Dlatego też każdy kierowca powinien zapoznać się z określeniem hydrofobizacji szyb. Zabieg ten można wykonać przy pomocy preparatu zwanego niewidzialną wycieraczką.

Czym jest niewidzialna wycieraczka?

Jest to produkt znany człowiekowi od dawna, jednak do tej pory stosowano go głównie w samolotach pasażerskich. Jego zadaniem jest odpychanie od szyby opadów atmosferycznych, co znacznie poprawia widoczność pilotów. Od teraz taki sam środek może zastosować w swoim aucie każdy kierowca.

Wystarczy przejechać się autem w czasie większej ulewy, by przekonać się, jak bardzo gęsto padający deszcz może utrudnić widoczność. Dzieje się tak dlatego, że powierzchnia szyby – w dużym przybliżeniu – jest szorstka, co utrudnia odprowadzanie z niej wody.

Niewidzialna wycieraczka pokrywa szybę powłoką hydrofobową, dzięki której woda spływa w niej w przeciągu jednej chwili.

Inne zalety niewidzialnej wycieraczki

Ochrona przez padającym deszczem to nie wszystko. Zabieg hydrofobizacji niesie ze sobą więcej korzyści. Wykazano, że na poddanej mu szybie osiada przeciętnie o połowę mniej zabrudzeń. Dla kierowcy oznacza to sporą oszczędność płynu do spryskiwaczy oraz wydłużoną żywotność wycieraczek. Nie ścierają się one tak szybko, kiedy jeżdżą po gładkiej, czystej nawierzchni.

Zabieg hydrofobizacji potrzebny jest także zimą – z pokrytej niewidzialną wycieraczką szyby o wiele łatwiej jest usunąć zalegający po nocy mróz.

Więcej szczegółów na temat profesjonalnego nakładania powłoki hydrofobowej znajdziesz na: https://car-spa.pl/uslugi/hydrofobizacja-szyb-2/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *